Rescuemagazine | Magazyn o ratownictwie
9054
home,page,page-id-9054,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.3,vc_responsive
slid5
slrm

Prenumerata

już do kupienia

na stronie: angmedia.pl

ZOSTAŃ PRENUMERATOREM

bgluk

Pierwszy w Polsce profesjonalny

magazyn online skierowany do branży

RATOWNICZEJ

RESCUE MAGAZINE

Nowoczesna forma, unikalne treści

własne produkcje dostępne na urządzeniach

MOBILNYCH

bg21

PYTANIE DO

eksperta

?

MASZ DODATKOWE PYTANIA

Szukasz odpowiedzi

Chcesz

ZWIĄZANYCH Z TEMATEM RESCUE?

po przeczytaniu magazynu?

POGŁĘBIĆ SWOJĄ WIEDZĘ?

NAJSZYBSZA DROGA

do znalezienia odpowiedzi

redakcja@rescuemagazine.pl

background

najnowsze wydarzenia z naszym udziałem

Najnowszy, podwójny numer magazynu już dostępny

Magazyn online

Merytoryczne treści w nowoczesnej formie

Rescue Magazine jest pierwszym, unikalnym na polskim rynku magazynem online poświęconym branży ratowniczej ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych rozwiązań technicznych oraz zaawansowanego technologicznie wyposażenia i sprzętu. 

kolejny numeru magazynu 25.03.2017

w kolejnym numerze…

z1

Medyk na polu walki

Medyk na polu walki – to misja, profesjonalizm, odpowiedzialność i poświęcenie, ale także funkcja „pana zdrowia, życia i śmierci”. Z Tomaszem Sanakiem ratownikiem medycznym czasie pierwszej, szóstej i dziewiątej zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie rozmawia Sławek Abczyński.

z2

Niepełnoprawni w pełni sprawni

Bycie dobrym ratownikiem często zależy od umiejętności, wiedzy i sprawności. Ale czy trzeba być w pełni sprawnym by móc uratować komuś życie. Czy niepełnosprawność jest tu barierą. O tym jak sprawnie udzielają pierwszej pomocy niepełnosprawni dowiecie się z relacji z III Międzynarodowych Paramistrzostw w Pierwszej Pomocy które odbyły się w dniach 21-24 stycznia 2017 r. w Szczyrku

z3

Obrońcy „Morii”

O tym ratownictwie wiemy niewiele. O zadaniach i niebezpieczeństwie czyhającym na ratowników głęboko pod ziemia będziemy rozmawiać w trakcie wizyty w Jednostce Ratownictwa Górniczo Hutniczego KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie oraz w kopalni Rudna w Polkowicach. Zapoznamy się ze sprzętem jakim dysponują, jak przygotowują się do swojej pracy i czym dla nich jest ich służba. O tym wszystkim już niebawem.

patronaty medialne

w najbliższym czasie…

W imieniu Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych oraz Zakładu Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i współorganizatorów zapraszamy wszystkich, dla których ratownictwo jest pasją i celem życia, do wzięcia udziału w III Konferencji Naukowej z cyklu:

„Systemy ratownicze w Polsce a bezpieczeństwo cywilne i wojskowe”.

Konferencja odbędzie się w dniach 20–21.04.2017 na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

Komitet naukowy i lista prelegentów, wśród których będą m.in. Konsultant Krajowy w dziedzinie Medycyny Ratunkowej – prof. dr hab. Jerzy Robert Ładny, doświadczeni lekarze, ratownicy medyczni, przedstawiciele służb ratunkowych, naukowcy i praktycy, m.in. prof. Waldemar Machała, prof. Tomasz Jurek, dr hab. Łukasz Szarpak, dr hab. Jacek Kot, mjr lek. Grzegorz Lewandowski, kpt ż.w. Janusz Maziarz, dr Adam Domanasiewicz, dr Adam Płaczek, mgr Tomasz Sanak i dr Wojciech Kopacki, daje gwarancję bardzo wysokiego poziomu merytorycznego konferencji. Co więcej, czeka nas dzień pełen warsztatów i symulacji medycznych. Należy wspomnieć również o niskich kosztach udziału. Wszystko to sprawia, że już teraz możemy powiedzieć, iż organizatorzy po raz kolejny wysoko stawiają poprzeczkę dla wszystkich wydarzeń ratowniczych w nadchodzącym roku.

 

Celem tegorocznej edycji jest wymiana doświadczeń z zakresu medycyny cywilno-wojskowej, przedstawienie doświadczeń służb cywilnych i mundurowych oraz prezentacja najnowszych technologii i procedur w zakresie działań ratunkowych.

 

Cieszymy się, że po raz kolejny możemy być patronem medialnym tak ważnego wydarzenia.

 

Jeszcze niedawno organizatorzy informowali, że w zeszłorocznej konferencji wzięło udział prawie 200 osób reprezentujących m.in. uczelnie cywilne i wojskowe, wszystkie rodzaje Sił Zbrojnych RP, cywilne służby ratownictwa, Straż Pożarną, GOPR, Policję i Centra Zarządzania Kryzysowego. Na podstawie ostatnich informacji, jakie nam przekazano, wiemy, że liczba zgłoszeń w tym roku przekroczyła już 280.

sr

Pozostało już mniej niż 50 wolnych miejsc! Zatem nie traćcie czasu i nie odkładajcie zgłoszenia do jutra. Decyzja leży w waszych rękach. Szukajcie relacji z tego wydarzenia na naszej stronie na Facebooku i na stronie internetowej. Dzięki uprzejmości organizatorów będziemy tam na pewno.

Kontakt ws. udziału w konferencji

dr Beata Zysiak-Christ (tel. 261 658 358 lub 601 575 475)

e-mail: sekretariat@systemyratownicze.pl

Strona internetowa konferencji: www.systemyratownicze.pl

KIELCE IFRE-EXPO 2017

IFRE_580x100px-02

Targi KIELCE IFRE-EXPO pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej już w czerwcu w Targach Kielce.

Do flagowych wydarzeń Targów Kielce należy specjalistyczna wystawa poświęcona urządzeniom, sprzętowi oraz technologiom dla jednostek straży pożarnej, służb ratowniczych, a także ochrony przeciwpożarowej obiektów.

ifre2

Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO, w których zakresie branżowym znajdują się między innymi: sprzęt ratowniczy, gaśniczy, pojazdy pożarnicze, gaśnicze i specjalne, środki gaśnicze i neutralizujące, wyposażenie ochronne oraz odzież przeznaczona dla służb specjalnych, uzyskały wsparcie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Targi IFRE-EXPO honorowym patronatem objął także nadbrygadier Leszek Suski, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Plany KIELCE IFRE-EXPO na 2017 rok wyglądają imponująco – 200 wystawców, 8000 powierzchni wystawienniczej, 9000 profesjonalnych zwiedzających z wielu krajów.

 

Wpływ na te prognozy ma z pewnością przyjęty niedawno „Program modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020”, dzięki któremu aż 9,2 mld zł trafi przez najbliższe cztery lata do służb podległych MSWiA. Z tej puli wydatki straży pożarnej na zakupy sprzętu transportowego będą obejmować zakup ciężkich i średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych i specjalnych. Najlepszym miejscem do przedstawienia swojej oferty jednostkom straży pożarnych będą więc Targi KIELCE IFRE-EXPO.

 

W czasie trwania targów KIELCE IFRE-EXPO planowana jest Odprawa Komendantów Wojewódzkich i Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej oraz Szkolenie Rzeczoznawców ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Razem z Międzynarodowymi Targami Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO odbędą się Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Systemów Zabezpieczeń Przeciwpożarowych KIELCE WORK SAFETY-EXPO. Zapraszamy do Targów Kielce od 8 do 10 czerwca 2017 roku.

PARTNERZY

  • AmberAmber
  • iccssiccss
  • klasterklaster
  • mtgmtg
  • tktk