Rescuemagazine | Magazyn o ratownictwie
9054
home,page,page-id-9054,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.3,vc_responsive
slid5
bgluk

Pierwszy w Polsce profesjonalny

magazyn online skierowany do branży

RATOWNICZEJ

RESCUE MAGAZINE

Nowoczesna forma, unikalne treści

własne produkcje dostępne na urządzeniach

MOBILNYCH

bg21

PYTANIE DO

eksperta

?

MASZ DODATKOWE PYTANIA

Szukasz odpowiedzi

Chcesz

ZWIĄZANYCH Z TEMATEM RESCUE?

po przeczytaniu magazynu?

POGŁĘBIĆ SWOJĄ WIEDZĘ?

NAJSZYBSZA DROGA

do znalezienia odpowiedzi

redakcja@rescuemagazine.pl

background

najnowsze wydarzenia z naszym udziałem

Najnowszy, podwójny numer magazynu już dostępny

Magazyn online

Merytoryczne treści w nowoczesnej formie

Rescue Magazine jest pierwszym, unikalnym na polskim rynku magazynem online poświęconym branży ratowniczej ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych rozwiązań technicznych oraz zaawansowanego technologicznie wyposażenia i sprzętu. 

kolejny numeru magazynu 28.08.2017

w kolejnych numerach…

z1

Medyk na polu walki

Medyk na polu walki – to misja, profesjonalizm, odpowiedzialność i poświęcenie, ale także funkcja „pana zdrowia, życia i śmierci”. Z Tomaszem Sanakiem ratownikiem medycznym czasie pierwszej, szóstej i dziewiątej zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie rozmawia Sławek Abczyński.

z2

Niepełnoprawni w pełni sprawni

Bycie dobrym ratownikiem często zależy od umiejętności, wiedzy i sprawności. Ale czy trzeba być w pełni sprawnym by móc uratować komuś życie. Czy niepełnosprawność jest tu barierą. O tym jak sprawnie udzielają pierwszej pomocy niepełnosprawni dowiecie się z relacji z III Międzynarodowych Paramistrzostw w Pierwszej Pomocy które odbyły się w dniach 21-24 stycznia 2017 r. w Szczyrku

z3

Filary powodzenia Akcji Ratunkowej

Autorzy podejmą trudną próbę analizy i podsumowania ostatnich dziesięciu lat funkcjonowania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego celem wskazania zalet i wad jego funkcjonowania. Ocena obejmie zarówno cechy psychofizyczne ratowników medycznych, wsparcie psychologiczne, właściwą kwalifikacje zdarzeń i przypadków, jak również szereg innych czynników, które maja wpływ na prawidłowy przebieg akcji ratowniczej.

patronaty medialne

w najbliższym czasie…

„I MIĘDZYNARODOWY KONGRES MEDYCYNY RATUNKOWEJ I KATASTROF”.

MKMRiK2017B

Medycyna ratunkowa jest nauką, która w ostatnim okresie rozwija się bardzo prężnie na świecie, jak również w Polsce.

MKMRiK2017

Dlatego wychodzimy na przeciw oczekiwaniom wielu środowisk i w imieniu Komitetu Naukowego Kongresu oraz Organizatorów Via Medica serdecznie zapraszamy na „I Międzynarodowy Kongres Medycyny Ratunkowej i Katastrof”, który odbędzie się w dniach 26-28 maja 2017 roku w Centrum Szkoleniowym Falenty k. Warszawy, al. Hrabska 4b.

 

Kongres odbędzie się pod patronatem Konsultanta Krajowego w dziedzinie medycyny ratunkowej Pana Prof. dr hab. Jerzego R. Ładnego, pod patronatem honorowym JM Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Prof. dr hab. Mirosława Wielgosia, oraz JM Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Prof. dr hab. Andrzeja Tykarskiego.

 

Przygotowaliśmy dla Państwa liczne warsztaty przed konferencyjne. Kongres zainauguruje Prof. dr hab. Jerzy R. Ładny. Pierwszego dnia kongresu zostanie przeprowadzona Sesja dotycząca „Medycyny ratunkowej okiem ekspertów, podczas której m.in. zostaną poruszone tematy leczenia bólu, krążenia pozaustrojowego i tworzenia programu ECMO dla Wielkopolski oraz edukacji i symulacji w medycynie ratunkowej. Dwa kolejne dni przyniosą wiele naukowych doniesień w szerokim zakresie a ponadto w trakcie Kongresu odbędzie się warsztat i pokaz dotyczący współdziałania służb i podmiotów ratowniczych podczas zdarzenia masowego.

 

Serdecznie zapraszamy.

Dr hab. n. med. Łukasz Szarpak

 

Przewodniczący Komitetu Naukowego
Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Katastrof oraz Redaktor Naczelny czasopisma „Disaster and Emergency Medicine Journal

II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej
„Ratownictwo w zintegrowanym systemie – uczymy się od siebie”

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Ratownictwo w zintegrowanym systemie – uczymy się od siebie”, która odbędzie się w dniach 31.05 -1.06. 2017r. w Szkole Policji w Słupsku, ul. J. Kilińskiego 42.

knsz

Interdyscyplinarna Konferencja umożliwia spotkanie i wymianę poglądów specjalistów z różnych dyscyplin i kierunków nauki zajmujących się szeroko pojętym ratowaniem osób w stanach nagłego zagrożenia życia i zdrowia.
Tematyka Konferencji obejmuje najbardziej aktualne problemy w ratownictwie cywilnym i służbach mundurowych:

 • pierwsza pomoc i kwalifikowana pierwsza pomoc,
 • postępowanie w obrażeniach ciała w opiece przedszpitalnej,
 • wykorzystanie doświadczeń medycyny bojowej w praktyce ratownictwa cywilnego,
 • psychologia w ratownictwie,
 • nowe środki psychoaktywne – czy tylko problem medyczny?
 • pacjent pobudzony – zastosowanie przymusu bezpośredniego,
 • wykorzystanie dydaktyki symulacyjnej w szkoleniu funkcjonariuszy służb mundurowych i procesie kształcenia ratowników medycznych (sesje szkoleniowe).

 

Organizatorami Konferencji są:

 • Zakład Ratownictwa Medycznego Instytutu Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku,
 • Szkoła Policji w Słupsku,
 • Katedra i Klinika Medycyny Ratunkowej Wydziału Nauk o Zdrowiu z Oddziałem Pielęgniarstwa i Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego,
 • Zakład Ratownictwa Medycznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie,
 • Katedra i Klinika Medycyny Ratunkowej Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu,
 • Zakład Studiów nad Bezpieczeństwem Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Mamy nadzieję, że nasza Konferencja przyczyni się do wymiany poglądów i doświadczeń w zakresie ratownictwa w zintegrowanym systemie.

 

Serdecznie zapraszamy

Targi KIELCE WORK SAFETYEXPO i KIELCE IFRE-EXPO

IFRE_580x100px-02

Narada rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, szkolenia z ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wiele ciekawych konferencji i paneli dyskusyjnych – to wszystko już w czerwcu, podczas targów KIELCE WORK SAFETY-EXPO 2017.

Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Systemów Zabezpieczeń Przeciwpożarowych w Targach Kielce, to wydarzenie skierowane do firm świadomie dbających o bezpieczeństwo swoich pracowników oraz do producentów i dystrybutorów z branży.

RescueMagazine816x1056px_maj

W programie KIELCE WORK SAFETY-EXPO 2017, będzie można odnaleźć szereg ciekawych wydarzeń towarzyszących targom. Zainteresowani będą mogli skorzystać z profesjonalnego szkolenia dotyczącego ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy przedmedycznej. Interesujące konferencje i panele dyskusyjne, będą doskonałą sposobnością do zgłębienia wiedzy branżowej, a w drugim dniu imprezy targowej, odbędzie się narada rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych.

 

Na wydarzenie zaproszeni zostali przedstawiciele nadzorów budowlanych oraz strażaków z wydziałów kontrolno-rozpoznawczych komend – ze szczebli powiatowych, miejskich oraz wojewódzkich, a także reprezentanci biur projektowych, architektonicznych i inspektoratów pracy.

 

Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Systemów Zabezpieczeń Przeciwpożarowych odbędą się równolegle z Międzynarodowymi Targami Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych targami pożarniczymi KIELCE IFRE-EXPO.

 

W zakresie branżowym KIELCE IFRE-EXPO znajdują się m.in.: pojazdy pożarnicze – gaśnicze i specjalne, środki gaśnicze i neutralizujące, wyposażenie ochronne oraz odzież przeznaczona dla służb specjalnych, sprzęt strażacki, wyposażenie dla remiz strażackich i warsztatów, jak również analiza i rozpoznawanie zagrożeń, badanie przyczyn pożarów, konstrukcyjna ochrona przeciwpożarowa, ochrona przeciwpowodziowa czy sygnalizacja pożaru (ręczne ostrzegacze pożarowe ROP).

Targi KIELCE IFRE-EXPO 2017 to również ratownictwo specjalistyczne – ratownictwo chemiczne i ekologiczne, ratownictwo medyczne i ratownictwo górskie, ratownictwo wodne, ratownictwo techniczne – kolejowe, drogowe, górnicze, wysokościowe oraz techniczne systemy zabezpieczeń. Czyli wszystko to, co wiąże się z poprawą bezpieczeństwa i ratowaniem życia i zdrowia ludzkiego.

if1
if2
if3

Ruszyły zapisy na zawody jednostek OSP odbywających się podczas targów KIELCE IFRE-EXPO

 

Od 15 maja można zgłaszać swój udział w zawodach organizowanych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej podczas Targów Kielce IFRE-EXPO. Na najlepszych strażaków czekają atrakcyjne nagrody.

Dwuosobowe drużyny będą musiały pokonać tor przeszkód na czas. Podczas zawodów uczestnicy będą musieli między innymi przetoczyć oponę, rozwinąć wąż gaśniczy W-52, czy napełnić zbiornik przy użyciu hydronetki. W rywalizacji mogą wziąć udział czynni członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy ukończyli 18 lat. Zgłoszenia będzie można dokonywać poprzez formularz, który pojawi się na stronie Targów Kielce 15 maja wraz ze szczegółowym regulaminem. Organizatorzy przewidują start trzech drużyn z każdego województwa. Na najlepszych będą czekały atrakcyjne nagrody. Szczegóły na temat zawodów na stronie targów KIELCE IFRE-EXPO.

 

Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych Kielce IFRE-EXPO rozpoczną się 8 czerwca 2017 roku. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji na stronie www.ifre.pl

Zawody drużyn OSP podczas targów KIELCE IFRE-EXPO już 10 czerwca w Kielcach.

 

W ostatnim dniu Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych, 10 czerwca odbędą się zawody sportowe Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnych. Zgłoszenia do zawodów będą przyjmowane od 15 maja

Zawody mające na celu popularyzowanie sportu w jednostkach OSP oraz sprawdzenie sprawności strażaków, odbędą się w ostatnim dniu Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO 10 czerwca. Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego, należy zapoznać się z regulaminem zawodów. Na najlepszych uczestników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe:

 

I miejsce: dwa komplety umundurowania strażaka, w tym: dwa ubrania specjalne, dwa komplety ubrań koszarowych, dwie kominiarki, dwie pary rękawic specjalnych oraz dwie pary butów specjalnych.
II miejsce: dwa detektory PS 200, wersja czterogazowa i dwugazowa
III miejsce: dwie latarki ratownicze ADALIT L-3000 z ładowarką 230V

 

Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO, które odbędą się w Targach Kielce od 8 do 10 czerwca zgromadziły już 160 wystawców, ekspozycja przekroczyła 5000 metrów kwadratowych. Wystawie będą towarzyszyły Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Zabezpieczeń Przeciwpożarowych KIELCE WORK SAFETY-EXPO.

 

Szczegóły na stronie: www.ifre.pl

Zapraszamy do Targów Kielce na targi KIELCE WORK SAFETY-EXPO
i KIELCE IFRE-EXPO w dniach 8-10 czerwca 2017!

MSPO – targi obronne najwyższej rangi – jedyne takie w Europie

Od 25 lat coraz większym zainteresowaniem światowej branży obronnej cieszy się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Polsce. Najbliższa jubileuszowa edycja targów odbędzie się od 5 do 8 września 2017 roku
w Targach Kielce.

Jak co roku w pierwszych dniach września Kielce znów staną się centrum obronności świata. To za sprawą odbywającego się właśnie tutaj Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, największej imprezy militarnej tej części Europy. Liczne wystawy, konferencje i nagrody za najlepsze produkty – to tylko namiastka bogatego programu targów.

 

Kielecki Salon Obronny to kolejne pod względem wielkości po paryskich targach EUROSATORY i londyńskich DSEI, targi militarne w Europie i jedno z najważniejszych wydarzeń przemysłu obronnego w skali globalnej. O pozycji wystawy świadczą zarówno wystawcy – czołowe, światowe koncerny branży obronnej, jak i strategiczne dla tej dziedziny kontrakty podpisywane w Kielcach.

 

Tegoroczna edycja MSPO odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy i zapowiada się rekordowo. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili już w czasie ubiegłorocznej edycji wystawcy niemal z całego świata, w tym między innymi z Polski, Niemiec, Francji, Norwegii, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. W 2016 roku wśród wystawców znaleźć można było największe, międzynarodowe firmy zbrojeniowe takie jak Kongsberg Defence & Aerospace AS, Nammo AS, Bell Helicopter Textron Inc., ThyssenKrupp Marine Systems GmbH, MBDA, Raytheon co, Lockheed Martin Corporation i Saab Technologies Poland. Swoje osiągnięcia militarne zaprezentowało aż 614 firm z 30 krajów. Wystawę odwiedziło ponad 22 tysiące gości.

rescureMagazine

Korea Południowa – gościem honorowym MSPO

 

MSPO towarzyszą od lat wystawy narodowe przemysłu obronnego poszczególnych krajów. Dotychczas takie wystawy miały: Norwegia, Francja, Włochy, Turcja, Niemcy, Izrael, USA, Szwecja, Państwa Grupy V4, oraz Wielka Brytania. Tegorocznemu MSPO towarzyszyć będzie Wystawa Narodowa przemysłu obronnego Korei Południowej.

PARTNERZY

 • AmberAmber
 • iccssiccss
 • klasterklaster
 • mtgmtg
 • tktk