Rescuemagazine | Magazyn o ratownictwie
9054
home,page,page-id-9054,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.3,vc_responsive
slid5
bgluk

Pierwszy w Polsce profesjonalny

magazyn online skierowany do branży

RATOWNICZEJ

RESCUE MAGAZINE

Nowoczesna forma, unikalne treści

własne produkcje dostępne na urządzeniach

MOBILNYCH

bg21

PYTANIE DO

eksperta

?

MASZ DODATKOWE PYTANIA

Szukasz odpowiedzi

Chcesz

ZWIĄZANYCH Z TEMATEM RESCUE?

po przeczytaniu magazynu?

POGŁĘBIĆ SWOJĄ WIEDZĘ?

NAJSZYBSZA DROGA

do znalezienia odpowiedzi

redakcja@rescuemagazine.pl

background

najnowsze wydarzenia z naszym udziałem

Najnowszy, podwójny numer magazynu już dostępny

Magazyn online

Merytoryczne treści w nowoczesnej formie

Rescue Magazine jest pierwszym, unikalnym na polskim rynku magazynem online poświęconym branży ratowniczej ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych rozwiązań technicznych oraz zaawansowanego technologicznie wyposażenia i sprzętu. 

kolejny numeru magazynu 25.05.2017

w kolejnym numerze…

z1

Medyk na polu walki

Medyk na polu walki – to misja, profesjonalizm, odpowiedzialność i poświęcenie, ale także funkcja „pana zdrowia, życia i śmierci”. Z Tomaszem Sanakiem ratownikiem medycznym czasie pierwszej, szóstej i dziewiątej zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie rozmawia Sławek Abczyński.

z2

Niepełnoprawni w pełni sprawni

Bycie dobrym ratownikiem często zależy od umiejętności, wiedzy i sprawności. Ale czy trzeba być w pełni sprawnym by móc uratować komuś życie. Czy niepełnosprawność jest tu barierą. O tym jak sprawnie udzielają pierwszej pomocy niepełnosprawni dowiecie się z relacji z III Międzynarodowych Paramistrzostw w Pierwszej Pomocy które odbyły się w dniach 21-24 stycznia 2017 r. w Szczyrku

z3

Obrońcy „Morii”

O tym ratownictwie wiemy niewiele. O zadaniach i niebezpieczeństwie czyhającym na ratowników głęboko pod ziemia będziemy rozmawiać w trakcie wizyty w Jednostce Ratownictwa Górniczo Hutniczego KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie oraz w kopalni Rudna w Polkowicach. Zapoznamy się ze sprzętem jakim dysponują, jak przygotowują się do swojej pracy i czym dla nich jest ich służba. O tym wszystkim już niebawem.

patronaty medialne

w najbliższym czasie…

FIREINSPIRE #2

20 kwietnia w Krakowie odbędzie się drugie spotkanie z cyklu FireInspire, czyli inspirujące rozmowy strażaków. Tradycyjnie już, w luźnej atmosferze, przy filiżance aromatycznej kawy lub kuflu zimnego piwa, można będzie posłuchać ciekawych prelekcji wygłoszonych przez zaproszonych gości.

Tym razem spotkanie będzie się odbywać jako integralna część corocznej Konferencji “5 Źywiołów. Wolność – Integracja – Bezpieczeństwo”. Spotkanie ma charakter otwarty i organizowane jest głównie z myślą o strażakach i pasjonatach ratownictwa. Poruszana tematyka będzie obejmowała zagadnienia związane z efektywnym wykorzystywaniem sprzętu łączności oraz informatyki.

fi2

O tym dlaczego wprowadzanie innowacji nie jest proste opowie Bartosz Józefowski. O potencjale wykorzystania samochodu dowodzenia i łączności oraz organizacji łączności podczas działań Ciężkiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej USAR Poland opowie Paweł Błaut. W kolejnym wystąpieniu Andrzej Kufta – dowódca Szkolnej Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z krakowskiej aspirantki poruszy problemy występujące wraz z wdrożeniem systemu TETRA na terenie Krakowa. Kolejną częścią spotkania będzie dyskusja panelowa zaproszonych gości na temat przyszłości łączności radiowej. Wezmą w niej udział przedstawiciele wiodących firm wspomagających polskich strażaków: Motorola Solutions, Abakus oraz Elte GPS.

 

Podczas pierwszej edycji FireInspire dało się poznać jako wydarzenie integrujące publiczność i zaproszonych gości, dlatego wedle zapewnień organizatora również i teraz nie zabraknie czasu na pytania i dyskusje. Ostatnim punktem będzie losowanie atrakcyjnych nagród.

 

Warunkiem udziału w specjalnym wydaniu FireInspire jest BEZPŁATNA rejestracja na konferencję „Bezpieczeństwo w mieście” na stronie www.5zywiolow.pl. Oczywiście, zrozumiemy wszystkich tych, którzy zaczną ją od części wieczornej 😉

 

KIEDY?
20 kwietnia 2017
godz. 19:00–23:00

GDZIE?
Klub Drukarnia
Kraków, ul. Nadwiślańska 1

O organizatorze:
mł.kpt. Artur Luzar. W służbach ratowniczych pracuje od 2003 roku, w tym w PSP od 2006. Od 2013 pełni służbę w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie na stanowisku młodszego specjalisty. Wcześniej pracował jako ratownik w jednostce ratowniczo-gaśniczej w Proszowicach, a następnie w jednostce ratowniczo-gaśniczej nr 2 w Krakowie. Współautor aplikacji „Ratownik” wspomagające naukę kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz autor wielu artykułów traktujących o tematyce ratownictwa. Członek Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej.

W imieniu Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych oraz Zakładu Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i współorganizatorów zapraszamy wszystkich, dla których ratownictwo jest pasją i celem życia, do wzięcia udziału w III Konferencji Naukowej z cyklu:

„Systemy ratownicze w Polsce a bezpieczeństwo cywilne i wojskowe”.

Konferencja odbędzie się w dniach 20–21.04.2017 na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

Komitet naukowy i lista prelegentów, wśród których będą m.in. Konsultant Krajowy w dziedzinie Medycyny Ratunkowej – prof. dr hab. Jerzy Robert Ładny, doświadczeni lekarze, ratownicy medyczni, przedstawiciele służb ratunkowych, naukowcy i praktycy, m.in. prof. Waldemar Machała, prof. Tomasz Jurek, dr hab. Łukasz Szarpak, dr hab. Jacek Kot, mjr lek. Grzegorz Lewandowski, kpt ż.w. Janusz Maziarz, dr Adam Domanasiewicz, dr Adam Płaczek, mgr Tomasz Sanak i dr Wojciech Kopacki, daje gwarancję bardzo wysokiego poziomu merytorycznego konferencji. Co więcej, czeka nas dzień pełen warsztatów i symulacji medycznych. Należy wspomnieć również o niskich kosztach udziału. Wszystko to sprawia, że już teraz możemy powiedzieć, iż organizatorzy po raz kolejny wysoko stawiają poprzeczkę dla wszystkich wydarzeń ratowniczych w nadchodzącym roku.

 

Celem tegorocznej edycji jest wymiana doświadczeń z zakresu medycyny cywilno-wojskowej, przedstawienie doświadczeń służb cywilnych i mundurowych oraz prezentacja najnowszych technologii i procedur w zakresie działań ratunkowych.

 

Cieszymy się, że po raz kolejny możemy być patronem medialnym tak ważnego wydarzenia.

 

Jeszcze niedawno organizatorzy informowali, że w zeszłorocznej konferencji wzięło udział prawie 200 osób reprezentujących m.in. uczelnie cywilne i wojskowe, wszystkie rodzaje Sił Zbrojnych RP, cywilne służby ratownictwa, Straż Pożarną, GOPR, Policję i Centra Zarządzania Kryzysowego. Na podstawie ostatnich informacji, jakie nam przekazano, wiemy, że liczba zgłoszeń w tym roku przekroczyła już 280.

sr

Pozostało już mniej niż 50 wolnych miejsc! Zatem nie traćcie czasu i nie odkładajcie zgłoszenia do jutra. Decyzja leży w waszych rękach. Szukajcie relacji z tego wydarzenia na naszej stronie na Facebooku i na stronie internetowej. Dzięki uprzejmości organizatorów będziemy tam na pewno.

Kontakt ws. udziału w konferencji

dr Beata Zysiak-Christ (tel. 261 658 358 lub 601 575 475)

e-mail: sekretariat@systemyratownicze.pl

Strona internetowa konferencji: www.systemyratownicze.pl

„I MIĘDZYNARODOWY KONGRES MEDYCYNY RATUNKOWEJ I KATASTROF”.

MKMRiK2017B

Medycyna ratunkowa jest nauką, która w ostatnim okresie rozwija się bardzo prężenia na świecie, jak również w Polsce.

MKMRiK2017

Dlatego wychodzimy na przeciw oczekiwaniom wielu środowisk i w imieniu Komitetu Naukowego Kongresu oraz Organizatorów Via Medica serdecznie zapraszamy na „I Międzynarodowy Kongres Medycyny Ratunkowej i Katastrof”, który odbędzie się w dniach 26-28 maja 2017 roku w Centrum Szkoleniowym Falenty k. Warszawy, al. Hrabska 4b.

 

Kongres odbędzie się pod patronatem Konsultanta Krajowego w dziedzinie medycyny ratunkowej Pana Prof. dr hab. Jerzego R. Ładnego, pod patronatem honorowym JM Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Prof. dr hab. Mirosława Wielgosia, oraz JM Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Prof. dr hab. Andrzeja Tykarskiego.

 

Przygotowaliśmy dla Państwa liczne warsztaty przed konferencyjne. Kongres zainauguruje Prof. dr hab. Jerzy R. Ładny. Pierwszego dnia kongresu zostanie przeprowadzona Sesja dotycząca „Medycyny ratunkowej okiem ekspertów, podczas której m.in. zostaną poruszone tematy leczenia bólu, krążenia pozaustrojowego i tworzenia programu ECMO dla Wielkopolski oraz edukacji i symulacji w medycynie ratunkowej. Dwa kolejne dni przyniosą wiele naukowych doniesień w szerokim zakresie a ponadto w trakcie Kongresu odbędzie się warsztat i pokaz dotyczący współdziałania służb i podmiotów ratowniczych podczas zdarzenia masowego.

 

Serdecznie zapraszamy.

Dr hab. n. med. Łukasz Szarpak

 

Przewodniczący Komitetu Naukowego
Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Katastrof oraz Redaktor Naczelny czasopisma „Disaster and Emergency Medicine Journal

KIELCE IFRE-EXPO 2017

IFRE_580x100px-02

Targi KIELCE IFRE-EXPO pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej już w czerwcu w Targach Kielce.

Do flagowych wydarzeń Targów Kielce należy specjalistyczna wystawa poświęcona urządzeniom, sprzętowi oraz technologiom dla jednostek straży pożarnej, służb ratowniczych, a także ochrony przeciwpożarowej obiektów.

ifre2

Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO, w których zakresie branżowym znajdują się między innymi: sprzęt ratowniczy, gaśniczy, pojazdy pożarnicze, gaśnicze i specjalne, środki gaśnicze i neutralizujące, wyposażenie ochronne oraz odzież przeznaczona dla służb specjalnych, uzyskały wsparcie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Targi IFRE-EXPO honorowym patronatem objął także nadbrygadier Leszek Suski, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Plany KIELCE IFRE-EXPO na 2017 rok wyglądają imponująco – 200 wystawców, 8000 powierzchni wystawienniczej, 9000 profesjonalnych zwiedzających z wielu krajów.

 

Wpływ na te prognozy ma z pewnością przyjęty niedawno „Program modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020”, dzięki któremu aż 9,2 mld zł trafi przez najbliższe cztery lata do służb podległych MSWiA. Z tej puli wydatki straży pożarnej na zakupy sprzętu transportowego będą obejmować zakup ciężkich i średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych i specjalnych. Najlepszym miejscem do przedstawienia swojej oferty jednostkom straży pożarnych będą więc Targi KIELCE IFRE-EXPO.

 

W czasie trwania targów KIELCE IFRE-EXPO planowana jest Odprawa Komendantów Wojewódzkich i Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej oraz Szkolenie Rzeczoznawców ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Razem z Międzynarodowymi Targami Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO odbędą się Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Systemów Zabezpieczeń Przeciwpożarowych KIELCE WORK SAFETY-EXPO. Zapraszamy do Targów Kielce od 8 do 10 czerwca 2017 roku.

PARTNERZY

  • AmberAmber
  • iccssiccss
  • klasterklaster
  • mtgmtg
  • tktk