Rescuemagazine | Magazyn o ratownictwie
9054
home,page,page-id-9054,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.3,vc_responsive
slrm

Prenumerata

już do kupienia

na stronie: angmedia.pl

ZOSTAŃ PRENUMERATOREM

bgluk

Pierwszy w Polsce profesjonalny

magazyn online skierowany do branży

RATOWNICZEJ

RESCUE MAGAZINE

Nowoczesna forma, unikalne treści

własne produkcje dostępne na urządzeniach

MOBILNYCH

bg21

PYTANIE DO

eksperta

?

MASZ DODATKOWE PYTANIA

Szukasz odpowiedzi

Chcesz

ZWIĄZANYCH Z TEMATEM RESCUE?

po przeczytaniu magazynu?

POGŁĘBIĆ SWOJĄ WIEDZĘ?

NAJSZYBSZA DROGA

do znalezienia odpowiedzi

redakcja@rescuemagazine.pl

background

najnowsze wydarzenia z naszym udziałem

bezpłatne e-wydanie dziesiątego numeru magazynu już dostępne

Magazyn online

Merytoryczne treści w nowoczesnej formie

Rescue Magazine jest pierwszym, unikalnym na polskim rynku magazynem online poświęconym branży ratowniczej ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych rozwiązań technicznych oraz zaawansowanego technologicznie wyposażenia i sprzętu. 

kolejny numeru magazynu WYJĄTKOWO 15.12.2016

w kolejnym numerze…

u1

Strażacy w USA

„Nasz wyjazd do Stanów był dla nas bardzo doskonałą okazją aby zobaczyć i porównać dwa tak różne systemy funkcjonowania straży pożarnej. Zebrane doświadczenie jest bezcenne na pewno przyda się nam w służbie w Państwowej Straży Pożarnej. Niektóre pomysły i rozwiązania można przenieść na polski grunt czyniąc naszą straż coraz lepszą. Mimo wielu różnic uważamy, że jako strażacy nie mamy się czego wstydzić”

z2

System Ratownictwa w Wielkiej Brytanii

Brighton to malowniczy kurort położony nad kanałem La Manche, zamieszkany przez blisko 156 000 mieszkańców. Jest to ważny ośrodek naukowy, przemysłowy oraz kulturalny. Jego ciekawe położenie geograficzne oraz malownicze widoki przyciągają w ciągu całego roku bardzo wielu turystów z całego świata. Miejsce to cechuje ogromna multikulturowość oraz różnorodność społeczności. Na przykładzie tego miasteczka pokażemy jak działa System Ratownictwa w Wielkiej Brytanii. Jak twierdzi autor: „System brytyjski znacznie różni się od naszego. Jest logiczny, poukładany, a sam paradygmat podejścia pacjentów, ratowników czy pracodawców to coś czego możemy Im pozazdrościć, a nade wszystko próbować przeszczepić na nasz grunt”

z3

Ochrona przeciwpożarowa w instalacjach fotowoltaicznych

Strażacy w Polsce gasząc pożar budynku używają wody. Narażeni są na wiele niebezpieczeństw. Montując instalację fotowoltaiczną na dachu budynku należy wyeliminować niebezpieczeństwo porażenia ich prądem elektrycznym. Bezpieczeństwo osób korzystających z energii generowanej przez elektrownie fotowoltaiczne, strażaków broniących mienia w czasie pożaru, jest najważniejsze. W Polsce brak jest odpowiednich aktów prawnych i opracowań merytorycznych dotyczących zagadnień związanych z gaszeniem pożarów budynków, na których zamontowano instalację PV.

patronaty medialne

w najbliższym czasie…

VIII Ogólnopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego

Plakat-Sympozjum

PARTNERZY

  • AmberAmber
  • iccssiccss
  • klasterklaster
  • mtgmtg
  • tktk