Rescuemagazine | Bezpieczeństwo chemiczne w cenie
9096
single,single-portfolio_page,postid-9096,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.3,vc_responsive
 

Bezpieczeństwo chemiczne w cenie

About This Project

chemss_logo

Światowy rynek bezpieczeństwa chemicznego dopiero nabiera rozpędu, a Kielce mają szansę stać się znaczącym punktem na mapie świata w kreowaniu globalnego rynku technologii, wymiany najlepszych praktyk i szkoleń w tym zakresie. Pierwszy w historii kongres CHEMSS 2016 połączony będzie z Międzynarodowymi Targami Bezpieczeństwa Chemicznego CHEM-SAFETY-EXPO, które odbędą się 18-20 kwietnia 2016 r. w Targach Kielce.

 

Współcześnie istnieje wiele zagrożeń związanych z globalnym rozwojem produkcji chemicznej i upowszechnienia chemii. Państwa rozwijające się, borykają się z rosnącą liczbą katastrof i incydentów chemicznych, zbrojnych ataków na elektrownie, rafinerie, pole naftowe i gazowe. Powszechnym staje się wykorzystanie związków chemicznych w celach terrorystycznych. Wszystkie te działania wpływają na obniżanie poziom bezpieczeństwa chemicznego, co jednocześnie stwarza zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego. Niestety nie ma wypracowanych jednolitych i powszechnie obowiązujących standardów na rzecz bezpieczeństwa chemicznego. Kongres oraz Targi wychodzą naprzeciw tym potrzebom. Główny program obejmuje trzy obszary tematyczne: bezpieczeństwo transportu, bezpieczeństwo otoczenia przemysłowego (m.in. cyberbezpieczeństwo) oraz bezpieczną chemię wokół nas (tzw. zieloną chemię). Podczas CHEMSS 2016 odbędą się m.in. forum afrykańskie i ukraińskie. Są to pierwsze tego rodzaju wydarzenia. Zarówno Afryka, jak i Ukraina to ważne lokalizacje, z punktu widzenia bezpieczeństwa chemicznego, co wynika z ich wewnętrznej sytuacji politycznej.

 

Celem Kongresu oraz Targów jest rozwój polskiej specjalizacji w świecie, w bezpieczeństwie chemicznym. Polscy producenci techniki wojskowej i cywilnej posiadają wiedzę i doświadczenia w rozwoju i produkcji sprzętu ochronnego w szeroko pojętej sferze działalności chemicznej i ochrony środowiska. Potencjał ten należy włączyć w globalny proces rozwoju bezpieczeństwa chemicznego jako ważny element rozwoju proeksportowego i innowacyjnego charakteru polskiej gospodarki.

 

baner_683_100

Category

Patronaty