Rescuemagazine | Rescue EXPO 2016
10757
single,single-portfolio_page,postid-10757,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.3,vc_responsive
 

Rescue EXPO 2016

About This Project

3. Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Ratownictwa Medycznego RESCUE EXPO

 

Ponad 120 firm z 15 krajów potwierdziło swój udział w 14. Bałtyckich Targach Militarnych BALT-MILITARY-EXPO, które odbędą się w Gdańsku w dniach 20-22 czerwca 2016 r. Targom towarzyszy Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna NATCON, Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Ratownictwa Medycznego RESCUE EXPO i – po raz pierwszy – wystawa Bezzałogowych Systemów Morskich, Powietrznych, Lądowych USEALS. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

 

Celem projektu jest prezentacja najnowszych trendów i standardów postępowania podczas prowadzenia działań w ratownictwie i medycynie ratunkowej oraz wymiana wiedzy, doświadczeń i oczekiwań pomiędzy środowiskiem naukowym, producentami, dostawcami i użytkownikami sprzętu. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich podmiotów działających w sferze Państwowego Ratownictwa Medycznego. Tematem przewodnim RESCUE EXPO 2016 jest „Współdziałanie w ratownictwie i medycynie ratunkowej”.

 

Imprezie towarzyszą ćwiczenia i pokazy ratownicze, certyfikowane warsztaty medyczne, prezentacje firm z zakresu bezpieczeństwa, wystawa służb ratowniczych oraz konkurs ratowniczy „Baltic Rescue Challange 2016”. Ratownicy medyczni mają możliwość uzyskania 16 punktów edukacyjnych. Konferencja realizowana jest w ścisłej współpracy ze Stowarzyszeniem Zawodowym Ratowników Medycznych.

 

Redakcja Rescue Magazine też tam będzie.

Category

Patronaty