Rescuemagazine | Ratownictwo Po Godzinach w Lublinie
11204
single,single-post,postid-11204,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.3,vc_responsive
 
rpg1

Ratownictwo Po Godzinach w Lublinie

  |   Wydarzenie   |   No comment

1785398_print-trimmed-1

 

W tym roku marzec przyniósł nie tylko pierwszy powiew wiosny. Jest miesiącem który zapoczątkował nowego wydarzenie w ratowniczym świecie. Dokładnie 1 marca bieżącego roku inicjatywa zwana „Ratownictwem Po Godzinach” zawitała do Lublina. Miastem w którym zapoczątkowano tą cykliczną imprezę był Kraków. Inicjatywa daje możliwość do luźnego spotkania „po godzinach” nie tylko ratownikom medycznym, ale i lekarzom, pielęgniarkom oraz innych pasjonatom medycyny ratunkowej. Spotkania stanowiące pomost pomiędzy konferencjami a koleżeńskimi dyskusjami przy piwie zyskały niewyobrażalną dla organizatorów aprobatę i zainteresowanie środowiska medycznego.

 

Na pierwszym Ratownictwie Po Godzinach w Lublinie, które odbyło się 1 marca w Silence Club, zjawiło się ponad 50 pasjonatów ratownictwa medycznego. Przedstawione przez wykładowców tematy dotyczyły działań ratowniczych u pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi, pacjentów z ostrymi zatruciami oraz wizerunku ratowników medycznych. Organizatorem pierwszego „Ratownictwa Po Godzinach” w Lublinie był ratownik medyczny Adam Gorgol. W kilku słowach tak podsumował dla nas pierwsze spotkanie.

 

Rozwój idei Ratownictwa Po Godzinach obserwowałem od dłuższego czasu. Przełomem było spotkanie i rozmowa z Grzegorzem Nowakiem podczas mistrzostw ratownictwa medycznego. Wraz z grupa zainteresowanych ratowników medycznych podjęliśmy wyzwanie i zabraliśmy się do pracy nad organizacja RPG w Lublinie. Wspólne starania zakończyły się sukcesem, co potwierdza liczba osób, które przybyły na wydarzenie w dniu 3 marca do Silence Club. Spotkanie oprócz walorów dydaktycznych doprowadziło do wspólnej dyskusji i integracji uczestników. Dodatkowo wspieramy Muzeum Ratownictwa w Krakowie. Uchylając rąbka tajemnicy mogę powiedzieć, ze w majowej edycji pojawi się kilka niespodzianek. Serdecznie zapraszam do Lublina.

 

Wykład inauguracyjny wygłosił pomysłodawca „Ratownictwa po godzinach” ratownik medyczny Grzegorz Nowak. Poprosiłem Grzegorz o kilka słów podsumowania.

 

Jest mi niezmiernie miło, gdyż będąc pomysłodawcą i jednym z dwóch głównych organizatorów (drugim jest Jurek Jaskuła, prezes Fundacji Ratuj Życie) mam świadomość, że żaden z nas nie marzył o rozszerzeniu działalności Ratownictwa Po Godzinach poza Kraków, w którym żyjemy i pracujemy od wielu lat a i RPG miało ułatwić nam integrację ratowniczego środowiska lokalnego. Tymczasem dzięki wielu wspaniałym Medykom z różnych krańców Polski inicjatywa RPG funkcjonuje i integruje branżę ratowniczą w prawie już każdym województwie. Tym bardziej cieszymy się, że Lublin za sprawą ratownika medycznego Adama Gorgola dołączył do naszych skromnych szeregów. Ratownictwo Po Godzinach choć powstało z potrzeb dwóch ratowników medycznych z Krakowa, po niespełna 4 latach działalności funkcjonuje w 15 miastach Polski. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych poczynań na naszym fanpageu oraz odwiedzenia w jednym (lub też wielu!) z miast, w których działamy: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Olsztyn, Opole, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra.

 

Rescue Magazine będzie wspierać tą niesamowitą inicjatywę. Grześkowi i Adamowi oraz wszystkim ratownikom organizujących „Ratownictwo Po Godzinach” życzymy dalszych sukcesów a innych zachęcamy do rozpoczęcia takich spotkań w swoim mieście.

 

rpg2

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.